06 maj 2022

W ramach dwudniowego wydarzenia pn. „Majówka w Ryglicach” Ryglice świętowały 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Ryglicach, której przewodniczył ks. prałat Franciszek Kuczek. W Eucharystii uczestniczyli radni rady miejskiej w Ryglicach wraz z przewodniczącym Markiem Dudowiczem, wiceburmistrz Ryglic Krzysztof Kukułka, radni powiatu tarnowskiego, doradca ministra Michała Cieślaka Wojciech Petera, prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy Wiesław Zabawa, przedstawicielka uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszej Gminy Ulyana Konechna, delegacje instytucji, organizacji, poczty sztandarowe szkół i OSP, licznie przybyli mieszkańcy Gminy i zaproszeni goście. Obecni byli ponadto przedstawiciele kominiarzy, którzy uczestniczyli w I Ogólnopolskim Kongresie Kominiarzy.

Po Mszy Św. nastąpiło złożenie kwiatów na Placu Św. Katarzyny. Przedstawiciele władz samorządowych wystąpili z przemówieniami. Głos także zabrała przedstawicielka uchodźców z Ukrainy.

Kolejnym punktem wydarzenia był przemarsz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą pod pomnik Św. Floriana w Rynku, gdzie złożono okolicznościowe wiązanki.

Współorganizatorem wydarzenia było Centrum, Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

Uroczystości na Placu pamięci

Uroczystości na Placu pamięci

Przemarsz z orkiestrą dętą z Zalasowej na czele

Zdjęcie zbiorowe z kominiarzami i innymi gośćmi