13 luty 2024

W niedzielę, 11 lutego, odbyła się kolejna edycja wydarzenia pn. „Święty Walenty – Tradycje Lubeckie”, które zgromadziło licznych mieszkańców i gości, w tym m.in. Przewodniczącego Sejmiku Małopolskiego, Wojciecha Skrucha.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odpustowa ku czci św. Walentego w kościele parafialnym w Lubczy. Później, na placu przed „Perłą Lubczy”, odbyła się degustacja Lubeckiej zupy z lubczykiem przygotowana przez KGW w Lubczy i przy akompaniamencie Kapeli Spod Kokocza. Następnie na scenie w „Perle Lubczy” miały miejsce występy artystyczne, w tym uczniów Zespołu Szkół w Lubczy i Zespołu Euforia ze Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej, a także kapel ludowych: Z pod Dęba, Kapeli Spod Kokocza, Jodłowian, Zalasowian oraz W Kuźni u Kowala.

Szczególnym punktem programu były stoiska z potrawami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Jonin, Kowalowej, Lubczy, Woli Lubeckiej, Ryglic, Zalasowej oraz Swoszowej, a także stoisko Winnicy Kowalówka i wystawy twórców ludowych: Doroty Gancarz, Agaty Marcinek, Marii Mateli. Wieczorem strażacy zorganizowali grill, a dodatkową atrakcję stanowiły przejażdżki bryczką i na koniach oraz biesiada przy dźwiękach zespołu Pretekst Band.

Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Degustacja Lubeckiej zupy z lubczykiem

Publiczność

Występ dzieci szkolnych

Jedno ze stoisk KGW

Jedna z kapel ludowych