24 sierpień 2021

Koło Gospodyń Wiejskich w Ryglicach zorganizowało imprezę pod nazwą Skarby Pogórza "Chleb i wino", która odbyło się 22 sierpnia 2021 r. godz. 16.00 w Parku obok szkoły w Kowalowej.

W programie imprezy znalazły się m.in.:
- degustacja chleba i potraw regionalnych
- prezentacja i degustacja win
- przejazd do winnic
- smakowanie winogron z tegorocznych zbiorów

PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Koło Gospodyń Wiejskich w Ryglicach zorganizowało spotkanie promujące letnie uroki terenu gminy Ryglice wraz z jej walorami smakowo-enologicznymi. 

Spotkanie miało na celu otwarcie sezonu winobrania. W Kowalowej spotkali się trzej winiarze: miejscowi i zaproszeni z ościennych województw, którzy prezentowali własne wyroby. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość degustowania wina, zasięgnięcia informacji na temat winnicy, pracy winiarzy na winnicy, czy przy produkcji wina. Dla chętnych zorganizowany został przejazd do winnicy oraz jej zwiedzanie.

Celem zadania było także pokazanie starej pogórzańskiej tradycji pieczenia chleba w piecach. Pięć Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Ryglice proponowały degustacje wiejskiego - tradycyjnie wypiekanego chleba i tradycyjnych potraw lokalnych.

Wydarzeniu towarzyszyły dźwięki muzyki.

Działanie swoim zasięgiem objęło obszar nie tylko Małopolski i Podkarpacia, lecz także - za sprawą Internetu - osoby zainteresowane z całej Polski.

Przejazd gości do winnicy

Stoisko KGW z Jonin

Stoisko promocyjne CKPiT w Ryglicach

Stoisko KGW z Zalasowej

Stoisko Winnicy Kowalówki

Stoisko KGW z Lubczy

Stoisko Winnicy Piwnice Antoniego

Stoisko KGW z Woli Lubeckiej z pieczonym chlebem

Stoiska

Stoiska

Zabawy dla dzieci