13 wrzesień 2022

W niedzielę 18 września na Rynku w Ryglicach odbędzie się wydarzenie pn. „Biegamy i pomagamy – Razem dla Marysi Mosoń”.

Będą występy lokalnych kapel ludowych oraz uzdolnionej młodzieży z gminy Ryglice. Przewidziano także wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i całych rodzin: dmuchane zamki, przejazdy bryczką czy na kucyku, kolorowe warkoczyki oraz malowanie twarzy. Monika Lisak wykona pokaz psich sztuczek wraz z swoim psim towarzyszem Lumenem. Ryglicki rynek odwiedzą także różne postaci z bajek, z którymi będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a miłośnicy motoryzacji będą mogli z bliska przyjrzeć się starym samochodom. Koncert będzie również doskonałą okazją, aby promować pracę służb mundurowych, które zostały zaproszone do Ryglic w tym dniu. Całość zakończy czekoladowy walczyk, który poprowadzi zespół RELAX z Jasła.

Głównym celem wydarzenia jest zbiórka funduszy na leczenie mieszkanki naszej Gminy- Marysi Mosoń z Kowalowej. Aktualnie Marysia jest w trakcie trzeciego cyklu chemioterapii. Jest naszą dzielną Wojowniczką, a ponieważ wiemy z jak groźnym przeciwnikiem mamy do czynienia, jedynym rozwiązaniem na pokonanie raka jest kosztowna operacja za granicą. W osiągnięciu tego celu chcemy pomóc całej rodzinie Marysi- mówi Jadwiga Nocek z Komitetu Społecznego "Razem dla Marysi".

Patronat nad całym wydarzeniem sprawuje Burmistrz Gminy Ryglice Pan Paweł Augustyn, a w organizacji pomaga Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Ryglicach.