13 wrzesień 2022

W minioną niedzielę 11 września na Stadionie sportowym w Joninach miała miejsce kolejna duża impreza plenerowa w gminie Ryglice- Złota jesień w Joninach.

Jak zwykle dopisali licznie przybyli goście i nasi mieszkańcy. Bardzo dobre widowisko sprawnościowe zafundowali strażacy. W zawodach sportowo-pożarniczych uczestniczyło łącznie 17 drużyn z 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych- męskie i żeńskie zarówno w kategorii dorosłych, jak i młodzieżowych. Najlepszą drużyną okazała się ekipa z Jonin.

Wydarzenie w Joninach miało także wymiar szerszy - kulturalny. Podczas „Złotej jesieni w Joninach” zagrały niezastąpione kapele ludowe. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pysznie zastawione stoły. Było też nasze stoisko promocyjne prowadzone przez pracownika CKPiT w Ryglicach. 

Podczas imprezy obecni byli przedstawiciele 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Po raz pierwszy podczas naszych imprez obecni byli przedstawiciele trzech służb mundurowych: policjantów, żołnierzy i strażaków- dodaje burmistrz Ryglic.

Licznie zgromadzona publiczność świetnie bawiła się podczas koncertu gwiazdy wieczoru- zespołu Rompey, a całość imprezy zwieńczył występ zespołu Familia, który w Joninach ma swoją siedzibę.

Kolejny już raz podczas imprez w Gminie Ryglice przeprowadzono zbiórkę na rzecz chorej Marysi.

Wdzięczny jestem wszystkim zaangażowanym w przygotowanie niedzielnego wydarzenia, szczególnie Ochotniczym Strażom Pożarnym pod kierunkiem Komendanta Gminnego ZOSP RP Pana Wiesława Siedlika, Dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach Pani Teresie Lisak wraz z pracownikami oraz Stowarzyszeniu Razem dla Jonin z jej Prezesem Panem Markiem Dudowiczem. Serdecznie dziękuję strażakom ochotnikom za wspaniałą rywalizację, wszystkim służbom mundurowym, zaproszonym gościom, mieszkańcom naszej gminy, którzy tak licznie przybyli na boisko sportowe do Jonin- mówi Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

Strażacy podczas zawodów

Wolontariusze zbiórki dla Marysi

Drużyna OSP Joniny

Przedstawiciele Wojska i Policji

Koncert zespołu Rompey

Zakończenie z zespołem Familia