03 czerwiec 2022

Przy pięknej pogodzie i w atmosferze pełnej radości, w Dniu Dziecka setki mieszkańców naszej gminy uczestniczyło w imprezie pn. Dzień Dziecka i Seniora w Kowalowej.

Na godzinę 10.00 przyjechały dzieci z wszystkich Szkół Podstawowych. Przygotowano dla nich bajkowy program iluzjonisty Tapero z papugą Niko, animacje, gry, zabawy, skakaniec Jungle, dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnię Miś, lody, rurki z kremem, drożdżówki, kiełbaski z grilla, placki, ciastka i wspaniałe tradycyjne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich w Kowalowej i Lubczy. Zaoferowano także konkursy dla dzieci. Wręczono 18 pucharów w 10 konkurencjach sportowych i ponad sto gadżetów.

Miłym akcentem byli kominiarze, którzy po raz kolejny odwiedzili naszą Gminę, tym razem ku wielkiej uciesze najmłodszych. Przygotowali oni dla dzieciaków konkurs, w którym rozdano 23 cenne nagrody ufundowane przez kominiarzy. Na pytanie, kto chciałby zostać kominiarzem, wszystkie dzieci podniosły rękę w górę!

Drugą odsłoną było popołudniowe spotkanie biesiadne naszych seniorów. Mogli ze sobą porozmawiać, dzielić się swoim doświadczeniem. Również dla nich przewidziano atrakcje, KGW przygotowały smaczne potrawy, a czas umilał kowalowski zespół ludowy „W Kuźni u Kowala”.

Zadanie było zrealizowane dzięki środkom pozyskanym z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W tym miejscu dziękuję za przygotowanie kolejnej już imprezy i przyczynienie się do miłego spędzenia czasu organizatorom, Kołom Gospodyń Wiejskich, Szkołom i wszystkim, którzy skorzystali z naszej oferty.

Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach było jednym z organizatorów wydarzenia w Kowalowej.

Dzień Dziecka- przemówienia organizatorów na scenie

Dzień Dziecka- Prezes kominiarzy i dyrektor CKPiT w Ryglicach

Dzień Dziecka- Zabawa dla dzieci

Dzień Dziecka- dzieci w drużynie sportowej

Dzień Seniora- Dyrektor CKPiT

Dzień Seniora- spotkanie seniorów