Rozstrzygnięty został Gminny Konkurs "Na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową" – Ryglice 2022
Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach po raz 28 zorganizowało konkurs "Na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową". W tym roku zgłoszono ponad 70 prac. Najlepsze z nich będą rywalizować w 31 Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy w Tarnowie.
Wystawa pokonkursowa prac ma miejsce w Spichlerzu Dworskim 29 marca-1 kwietnia w godzinach 10.00-12.00 i 3 kwietnia w godzinach 10.00-13.00 (szczegóły na plakacie poniżej).
Organizator konkursu oraz komisja oceniająca wyraża uznanie za kultywowanie, podtrzymywanie i dokumentowanie ludowej tradycji zdobienia pisanek oraz upowszechnianie plastyki obrzędowej związanej z okresem Świąt Wielkanocnych. Dziękuje wszystkim uczestnikom za włożony wysiłek artystyczny.
Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej Gminnego Konkursu „Na pisankę ludową i plastykę obrzędową” sporządzony dnia 28.03.2022 r.
Komisja w składzie:
- Maria Cetera – etnograf – Muzeum Etnograficzne w Tarnowie
- Beata Rompała – regionalista MCK Sokół – Biuro Organizacyjne w Tarnowie
Po obejrzeniu prac konkursowych postanowiła przyznać:
Praca indywidualna – dorosły uczestnik
Pisanka tradycyjna
I miejsce
Krystyna Piątek
Zofia Kosowska
Justyna Nykiel
Katarzyna Gawron
Pisanka tradycyjna i plastyka obrzędowa
I miejsce
Dorota Kisiel - Szynal
Jadwiga Nocek
Palmy- plastyka obrzędowa
I miejsce
Danuta Helizanowicz
II miejsce
Wanda Olszówka
Ewelina Zabawa
Pisanka współczesna
I miejsce
Natalia Zabawa
II miejsce
Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach
Praca zbiorowa – dorosły uczestnik
Stoiska wielkanocne
I miejsce
KGW Kowalowianki z Kowalowej
II miejsce
Zespół Ludowy „W Kuźni u Kowala” z Kowalowej
Wyróżnienie
"Słoneczka" - Środowiskowy Dom Samopomocy w Ryglicach
Stoły wielkanocne
I miejsce
Zalasowskie Przekupki z Zalasowej
II miejsce
KGW Zalasowa
KGW Ryglice
Praca indywidualna - dzieci
Pisanka tradycyjna
I miejsce
Nadia Chwał – SP Lubcza
Monika Poznańska – SP Kowalowa
Kacper Firmuga – SP Kowalowa
Konrad Lebryk – SP Zalasowa
Michał Kupiec – SP Ryglice
Natalia Chrupek – SP Ryglice
II miejsce
Miłosz Poznański – SP Kowalowa
Zuzanna Patyk – SP Zalasowa
Alicja Morawska – SP Ryglice
Palmy- plastyka obrzędowa
I miejsce
Natalia Pyznarska – SP Lubcza
Daniel Stalec – SP Lubcza
Lena Chrobak – SP Wola Lubecka
Stella Kozub – SP Kowalowa
II miejsce
Karolina Jeleń – SP Wola Lubecka
Kosze wielkanocne (święconka)
I miejsce
Dziecięca Kapela „Konopki”
Młodzieżowa Kapela „Z Pod Dęba”
Pisanka współczesna
I miejsce
Karol Wolski – SP Joniny
Amelia Wolska – SP Ryglice
Nagroda
Publiczne Przedszkole w Ryglicach
Wyróżnienie
Bella i Ksawier Kozub z mamą – Oddział Przedszkolny w Kowalowej
Praca indywidualna – młodzież
Pisanka tradycyjna i plastyka obrzędowa
I miejsce
Dominika Kisiel – ZSP w Ryglicach
II miejsce
Victoria Olszówka – Zalasowa
Komisja postanowiła przyznać nagrody:
Bartłomiej Blicharz z mamą – SP Joniny
Przemysław Zakrzewski z mamą – SP Joniny
Pozostali uczestnicy otrzymują wyróżnienia:
Kacper Stec – SP Kowalowa
Natalia Bałut – Ryglice
Izabela Oleś – SP Joniny
Oliwia Wojtkiewicz – SP Joniny
Maksymilian Wojtkiewicz – SP Joniny
Patryk Mazur – SP Joniny
Malwina Niegłos – SP Joniny
Natalia Mazur – SP Joniny
Konrad Niziołek – SP Joniny
Wiktoria Więcek – Sp Joniny
Robert Biel – SP Zalasowa
Anna Burza – SP Zalasowa
Karol Machota – SP Zalasowa
Julia Kosowska – SP Zalasowa
Wiktoria Piątek – SP Zalasowa
Aleksandra Marcinek – SP Zalasowa
Maksymilian Łucek – SP Zalasowa
Milenia Morąg – SP Ryglice
Marta Kawa – SP Ryglice
Maja Świerad – SP Ryglice
Michał Baszczewski – SP Ryglice
Krzysztof Kozak – SP Ryglice
Amelia Filip – SP Ryglice
Kinga Bochenek – SP Ryglice
Małgorzata Kozak – SP Ryglice
Dawid Niziołek – SP Joniny
Kinga Balasa – SP Lubcza
Szymon Wolski – SP Kowalowa
Julia Wolska – SP Kowalowa
Kacper Wolski – SP Kowalowa
Sylwia Pyznarska – SP Wola Lubecka